BOTOKS, DERMAL DOLGU, PRP VE MEZOTERAPİ EĞİTİMİ

Diş hekiminin çalışma alanında olan; dişler, dudaklar, çene ve yüz estetiğin bütünsel bölgelerindendir. Estetik değerlendirmeler; bu bütünlük içinde mümkün olduğunca tek elden planlama yapıldığı zaman doğru estetik çözümlemeleri verebilmektedir. Bu değerlendirmeler ışığında ’’Estetik Diş Hekimliği uygulamaları Prp, Prf, Botoks ve Dermal Dolgu’’ seminerimizde, bilimsel yaklaşımlar ve pratik uygulamalar bir arada verilecektir. Önleyici, erken estetik müdahaleler, yaklaşımlar, yöntemleri ve uygulama tekniklerini bir arada görebileceksiniz.

EĞİTİM İÇERİĞİ
Hücresel tedaviler (Kök hücre ?) Prp ( plateleth rich plasma), Prf ( plateleth rich fibrin) Botulinium Toksin Temel Eğitimi Botulinium Toksin Toksitesi ,Güvenilirliği,Biyolojisi Yüz Anatomisi Botulinium Toksin Enjeksiyonuyla İlişkili Anatomi Botulinium Toksin Etki Mekanizması Botilinium Toksinde Etkin Kas Gruplarının Tanımlanması Ağiz Çevresi Bölgesi Gummysmile, Bruxizm Cilt Yaşlanması (İskelet,Kas,Yağ Dokularının Yaşlanma Prosesi)

Botulinium Toksinin Estetik Endikasyonları(Kırışıklık ve Mimik Kasları) Diğer Endikasyonlar Botulinıum Toksin Uygulama Öncesi Hasta Değerlendirme Botulinium Toksinin Kullanıma Hazırlanma prosedürü; Perioral Bölge de Botulinium Toksin Uygulamaları Botulinium Toksin Gammysmile ve Bruxism UYGULAMASI Dermal dolgu Metodolojileri Medikal Estetik Uygulamaları için gerekli Klinik Ortamı, Yardımcı Personel Eğitimi,Hasta Bilgilendirme 1/3 Alt Yüz Dejenerasyonunda Biyorevitalizasyon ve Dermal Dolgu, Dudak Rejuvenasyonu,(Asimetri,volüm kaybı,dudak kontürü) Çene , ve Çene Ovali Rejuvenasyonu.

(Her katılımcı ; Gammysmile, Bruxism, Estetik Endikasyonlar üzerine uygulama yapabilecektir.) Eğitmen: Yrd.Doç. Dr. Engin Ağaçkıran
Tarih; 22-24 Kasım 2019 – ANTALYA