FÇO ve SABİT ORTODONTİ SEMİNERİ

Bol pratik ve baştan sona tedavi aşamalarını bizzat uygulayarak göreceksiniz. Her katılımcı bir vaka tamamlayacak! Programda ortodontik vakaları tanımlayıp, basit vakaları yapıp, önleyici ve erken dönem tedavi yöntemlerinin öğrenilebileceği: bilgi ve deneyime sahip olunacak içeriktedir. Fonksiyonel çene ortopedisinde güncel, kullanılabilir bilgiler, aprareylerin çalışma kanunları, diş hekiminin yapması gereken aktivasyonlar ve uygulamalı verilecektir. Diagnoz, ortodontik tedaviler üzerine yoğun olarak çalışma yapılacaktır. Seviyeleme, hizalama, retraksiyon, interküspidasyon aşamaları teorik olarak görüldükten sonra tüm bu süreçleri uygulamalı olarak da görebileceksiniz. Uygulama ısıya duyarlı Typodont Modeller üzerinde yapılacağından ortodontik tedavi sürecinin tüm aşamalarını ve diş hareketleri sonuçlarını birebir görebileceksiniz. Teknik malzemeyi tanıyıp, uygulama tekniklerini braketleme aşamasını detaylı olarak görebileceksiniz.

Böylece sabit tedavilerde tüm aşamaları görmüş ve uygulamış olacaksınız. Verilen bilgilerin kalıcılığını sağlamak ve kaynağınıza hemen ulaşabilmeniz için eğitim sırasında kesintisiz çekilen video kayıtları eğitimden sonra size ulaştırılacaktır. Bu videolar tekrar edebilmenize, bilgilerinizi pekiştirmenize oldukça fazla katkı sağlayacaktır. Eğitiminiz aslında buradan sonra başlıyor da diyebiliriz. Eğitimden sonra kliniğinize döndüğünüzde vakalarınızla ilgili tüm danışmanlık desteğini internet üzerinden eğitmeninizden ücretsiz almaya devam edebileceksiniz.

EĞİTİM İÇERİĞİ:< SABİT ORTODONTİYE GİRİŞ VE ORTOPEDİK TEDAVİLER (UYGULAMALI) *Fonksiyonel ortopedik apareyler *Fonksiyonel ortopedik apareylerin prensipleri *Ortopedik apareylerin uygulandığı vaka tanımlamaları *Bu apareylerin kullanıldığı pek çok vakanın sunumu *Apareylerle ilgili teknik detaylar *Apereylerin aktivasyonu (Uygulamalı) *Ortodontiye giriş *Diş hareketleri *Analizler *Tanı ve tedavi planlama *Ortodontide kullanılan teknik malzemelerin tanımlanması *Ortodontik tedavi uygulama aşamaları (1-2-3) *Teorik ve pratik *Tüp ve braket yapıştırılması *Seviyeleme *Hizalama *Retraksiyon *İnterküspidasyon aşamaları *Typodont üstünde teori ve pratik Eğitmen : Prof. Dr.Saulo Gribel Santoz Tarih:11-15 Aralık 2019 Yer: İstanbul