Sabit Ortodontinin Yüzü Modal Institute ile canlandı!

Medya Yayın Grubu öncülüğünde, Prof. Dr. Anderson Mamede ve Prof. Dr. Saulo Gribel’li Modal Enstitü’nün eğitmenliğinde gerçekleşen sabit ortodonti kursu, diş hekimlerinin büyük beğenisini topladı. Gerçekleştirilen uygulamalı sabit ortodonti seminerleri her geçen gün katılımcılarını artırarak, yoluna tüm hızıyla devam ediyor. 1-10 Ağustos tarihleri arasında İzmir Konak Hotel’de gerçekleştirilen uygulamalı sabit ortodonti seminerlerinde, Brezilya’daki Modal Institute’den Prof. Dr. Anderson Mamede ve Prof. Dr. Saulo Gribel, güçlü bir sinerji ve bitmek bilmez enerjileriyle sabit ortodonti eğitimlerinin verimlilik derecesini daha da yükseklere taşırken, kursiyerler eğitimle ve keyif dolu 10 gün geçirdi. Teorik bilgilerinin yanı sıra verdiği pratik eğitimle de uygulama alanını dolu dolu yaşatan ve katılımcıların büyük takdirini kazanan Prof. Dr. Anderson Mamede ve Prof. Dr. Saulo Gribel’li Modal Enstitü ekibi, Türkiye’de sabit ortodonti kurslarının eğitimlerini sürdürmeye devam edecek. Sabit ortodonti kursuna katılan hekimlerimizden bazılarının, eğitim hakkındaki görüşleri ise şöyledir: EKİP BİR HARİKA!

Mehmet Hamurcu Kurs çok mükemmeldi. İkili eğitmenler tam bir harikaydı. Ekip muazzamdı. Teorik ve pratik anlamda zenginlik bir hayli yoğundu. İkinci seviyenin yapılmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Geçen günlerde Harvard’da implant ameliyatıyla ilgili bir kursa katıldım, hocaların hocalığından öyle şüphe ettim ki ama bu kurs bu konuda bir harika. İlerisinin de gelmesine ihtiyacımız var.

Gülşah Yıldırım Hocalara, bize ortodontiyi sevdirdikleri ve kazandırdıkları için teşekkür ederim. Kursun, kesinlikle içeriği ve programlanması çok iyiydi. 10’uncu günde her şey daha da iyi oturdu. Katkısı olan Medya Fuarcılık’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Hocalarımız da ayrı ayrı çok kıymetli. Pratikler de yeterli, hatta fazlaydı benim için. BU KURS ÇOK ÖZELDİ.

Özgün Sözüçok Bu kursun çok özel bir kurs olduğuna inanıyorum. Özelliğin şunlardan kaynaklandığını düşünüyorum: bana göre bu kurs, dünyada ortodonti alanında dalının en iyisi olan öğretmenler tarafından verildi. Elbette konu hakkında çok deneyimli ve tüm güncel bilgilere de sahip ayrıca bilgileri edinmekle kalmayıp, üzerine yaratıcı düşünceleri ve yetenekleri sayesinde yıllarca katkıda bulunup özgün düşünceler geliştirmiş olan bu öğretmenlerimizin özellikleri yalnız bunlarla sınırlı değil. Bilgi ve deneyimi aktarabilmek, eğitimci olabilmek özel bir yetenek gerektirir. Söz konusu öğretmenlerimizin bu yeteneğe de ileri derecede sahip olduklarını gördüm.

Filiz Yamaner Kurs oldukça yoğundu ama hocalar başarılıydılar. Eğitmek, öğretmek için ellerinden geleni yaptılar. Ben sabit ortondonti konusunda ilk defa kursa katıldığım için biraz zor geldi. Hastalar oldukça daha iyi kavrarım diye düşünüyorum. Organizasyon ekibi de oldukça iyiydi. ARTIK KENDİMDEN DAHA EMİNİM

Ali Akkulak Çok güzel bir kurstu. Ben şahsen çok faydalandım. Hastalarıma tedavi teklif ettiğim zaman kendimden daha emin konuşuyorum. Hocalarımız çok iyiydi. Pratik uygulamalarımız da güzeldi. Gökhan Güneş Genel olarak katıldıklarım içinde en iyisiydi. Verilen eğitim çok iyiydi, içerik olarak çok üst düzey ve doyurucu bilgilerdi. Sunumdaki ekibin paylaşımlarındaki samimiyetleri ve dürüstlükleri tek kelimeyle mükemmeldi.

Nuran Halfeoğlu Bu kurs, benim için ne zamandır arayıp da bulamadığım hem dinlenme hem de dinlenirken çok sevdiğim ortodonti alanında bilgi edinme imkanını sundu. Prof.Dr.Anderson Mamede, Prof.Dr.Saulo Gribel teorik ve pratik bilgilerini kursiyerlere aktarmada oldukça cömert davrandılar. Hizmetlerinden dolayı Medya Fuarcılık’a da çok teşekkür ediyorum. SON DAKİKAYA KADAR DERS ANLATILDI

Volga Tuvan Serin Kursun 10 gün sürmesi verimliliğiyle birlikte yoğunluğu da tetikledi. Uzun bir süreydi, bölümler şeklinde daha kısa günler halinde sürmesi daha iyi olurdu diye düşünüyorum çünkü hepimiz muayenehanelerimizi kapatıp da geliyoruz. Bunun dışında sabit ortodonti kursu çok iyiydi. Konu seçimi, ciddiyet çok hoşuma gitti. Hocalarımız çok sempatikti, tek kelimeyle harikalardı; bu noktada grubumuzdaki tüm arkadaşlarla hemfikiriz zaten. Sabit ortodontide tam bir uzman olduklarını verdikleri eğitimle gösterdiler.

Mümin Türkel Gayet güzel bir kurs oldu. Kendi adıma hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kursta verilen teorik ve pratik bilgiler çok başarılıydı. Kursun devamını bekliyorum.

Barış Berker Kurs çok faydalı geçti. Sabit ortodonti eğitimleri, Türkiye’de zaten önemli bir açık. Çok da farklı bir alternatifimiz yok ama bu kursta verilen eğitimler ve bilgiler 10 üzerinden 10’du.

Savaş Gölgeli Sabit ortodonti kursunu oldukça başarılı buldum. Kursa katılıktan sonra tedaviyi uygulamakla ilgili hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım. Eğitmenlerimizin boşa vakit geçirmemeleri, her bir anı değerlendirmeleri çok güzeldi. Son dakikaya kadar ders anlatıldı. ‘Bir saat erken bitirip çıkalım’ gibi bir hava dahi yoktu. Mamede ve Gribel hocaların iletişimleri o kadar iyiydi ki, kurs beklentimin de üzerinde geçti ve bütün bu güzelliklerle, dört dörtlüktü diyebilirim.

Zehra Ünalp Kurs çok yoğundu, yorucuydu, ama çok bilgi verildi. Süre uzun olduğu için, kursu ikiye bölmek daha faydalı olur diye düşünüyorum. Böylece zaman kazanılır, daha sistemli olur. Uzun tekrarlara gerek kalmaz, pratiğe daha çok süre kalır. Bu öneri dışında, her şey çok güzeldi. Hocalarımız bize bir şeyler öğretebilmek için çok gayret ettiler.